Про художника

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЛесюк Юрій Петрович

Заслужений художник України. Лауреат обласної художньої премії ім. Ів. Труша.

Народився 1 травня 1947 року в селі Ковалівка, Коломийського району, Івано-Франківської області. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Б. Грекова     (1968р.) Київський державний художній інститут (1972 р.)

Проживає у Львові, працює у Львівському коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. Ів. Труша. Завідує відділом живопису. Учасник понад дев’яносто республіканських, регіональних, а також міжнародних художніх виставок. Учасник багатьох групових виставок, в тому числі і за кордоном, зокрема Польща, США. На рахунку автора 11 персональних виставок у музеях Києва, Львова, Коломиї, Івано-Франківська, Ріджайни (Канада), Саскатуну (Канада), Торонто (Канада), Нью-Йорк (США), Працює в ділянці станкового мистецтва. Автор працює в різних жанрах – це і портрет, і натюрморт, і пейзаж, але більша частина творчості присвячена жанровим композиціям з життя рідного Прикарпаття, його звичаям і традиціям.

Багато композицій присвячено і весільній тематиці. Це дуже барвисті, декоративні композиції, наповнені гротеском, інколи здоровим гумором. Більша частина творів автора — це чудові і щемливо ностальгічні спогади за тим, що так нестримно втрачається через глобалізацію і загальний еволюційний процес, ностальгія за народною поезією звичаїв і побуту, за одягом, за народною музикою, серед яких автору пощастило народитися і виростати і котрі на наших очах так стрімко зникають.

Серед ключових творів можна назвати: «Дякую, Вам, мої мамо», «Таке було недавно», «Деревечко низенько, низенько…», «Великдень», «Гуцулка», «Трохи Ковалівки», «Червона йона», «Ковалівка п’є, гуляє…», «Мамині речі», «Татові речі», «Вуйна Юриха з Ковалівки», “Княгинька”, “Деревце”, “Ключівські весільні”, “Ключівські газди”, “Вдобрий час”, “Весілля в Ковалівці”.

 wp_footer();